STREFA WzW
  • HOME
  • O NAS
  • PUNKT KONSULTACYJNY
  • AKTUALNOŚCI
  • PROJEKTY
    • Projekty 2022
    • Projekty 2021
    • Projekty 2020
    • Projekty 2019
    • Projekty 2018
    • Projekty 2017
    • Projekty 2016
    • Projekty 2015
    • Projekty 2014
    • Projekty 2013
  • MULTIMEDIA
    • Galeria
    • Wideo
  • KONTAKT

projekty 2013


Warsztaty muzyczne
26 stycznia 2013
zobacz film z warsztatów
zobacz zdjęcia z warsztatów
zobacz zdjęcia z koncertów
Obraz
To pierwsze organizowane przez nas warsztaty muzyczne, które zorganizowaliśmy dzięki
Centrum Chrześcijańskie Winnica w Rybniku Swoim doświadczeniem
z młodym ludźmi podzielili się: 



Tadeusz Kolorz i Paulina Szojer - wokal
Karol Husak - gitary
Michał Adamek - bas
Karol Niezgoda - bębny

Za wszystko Wam dziękujemy, za poświęcony czas, bezinteresowność i pasje którą macie i z którą z nami chcieliście się podzielić.

Podsumowaniem warsztatów były koncert, na którym zagrały dwie kapele z Rybnika:
The Called, November Band i POROZUMIENIE z Lubelszczyzny. Gościnnie zaśpiewali Krisu (Krzysztof Parda) i Pawełek (Paweł Misztal).


PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO RYBNIK

zobacz zdjęcia z poszczególnych działań
Blokowisko to nie wszystko
zobacz zdjęcia z podsumowania projektu
zobacz film z wydarzenia
Obraz
To zadanie skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowej, ukierunkowane na popularyzowanie i promowanie wśród młodzieży pozytywnych wzorców, aktywnego, zdrowego stylu życia bez środków psychoaktywnych. To próba dotarcia do młodzieży zagrożonej uzależnieniami od narkotyków i wykluczeniem społecznym, która na co dzień nie potrafi atrakcyjnie  i pożytecznie spędzać wolny czas, która ,,ograniczyła” swoje życie do blokowisk. Projekt ukierunkowany jest na wydobycie w tych młodych ludziach potencjału, który w nich jest, podwyższaniu ich samooceny, nabierania szacunku do siebie samych i innych.

BLOKOWISKO TO NIE WSZYSTKO to min.:

-        Spotkania z instruktorami terapii, pedagogiem i psychologiem, dzięki którym młodzież dowie się o negatywnych skutkach sięgania po środki psychoaktywne, będzie miało okazje przekonać się, że nie warto eksperymentować
i szukać doznań w substancjach, które zniewalają i uzależniają. Spotkania będą również okazją do uczenia się przez młodzież podejmowania decyzji, odpieranie presji, radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie problemów, porozumiewania się i krytycznego myślenia.

-        To wyłonienie wśród młodzieży liderów, którzy będą promować i zaszczepiać wśród swoich rówieśników pozytywne wzorce zachowań, swoim postępowaniem potrafić będą przekonywać do tego by mieć swoją pasje i zainteresowania. Do tych działań zostaną przygotowani dzięki uczestnictwu w wyjazdowych warsztatach tematycznych.

-        Plebiscyt talentów. W ramach projektu młodzież będzie mogła pochwalić się swoimi różnymi umiejętnościami i zdolnościami jakie posiada.

-        Otwarte, bezpłatne konsultacje pedagogiczno-psychologiczne.

W ramach tego projektu 16 grudnia 2013 w Centrum Chrześcijańskim Winnica odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnień dla uczniów rybnickich szkół ponadpodstawowych. Podczas warsztatów został przeprowadzony program profilaktyczny ANTYMINA, którego realizatorem są muzycy z zespołu Royal Rap. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu z młodym odbiorcą była muzyka rap oraz animacje multimedialne. (dostarczymy zdjęcia i krótki filmik)

W ramach projektu BLOKOWISKO TO NIE WSZYSTKO, zorganizowany został konkurs ,,Zaraź nas swoją pasją”, którego celem było inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności. Rozwijanie zainteresowań oraz promocja utalentowanych, młodych ludzi z terenu miasta Rybnika. Wyłonienie osób zasługujących na miano „Rybnickiego Młodego Talentu 2013.


Pozytywka
Interdyscyplinarny obóz profilaktyczny
ZOBACZ ZDJĘCIA
zobacz film z pozytywki 2013
Obraz
Projekt był formą letniego wypoczynku dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Jego celem było zaszczepienie w młodym człowieku chęci posiadania swojej własnej pasji, idei czy zainteresowań, którym mógłby się poświęcić. Nauczenie dzieci jak atrakcyjnie i pożytecznie można spędzić czas wolny, jak nim dysponować w ciekawy sposób. Promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, jest niewątpliwie silną alternatywą i skuteczną profilaktyką w zapobieganiu uzależnieniom od narkotyków.

Podczas obozu przeprowadzane zostały różnego rodzaju działania edukacyjno-profilaktyczne mające na celu promocję zdrowego stylu życia bez używania narkotyków, wzmacniania u dzieci ich silnych stron, umiejętności mówienia ,,nie”, podejmowania słusznych decyzji itd. W ramach tego zadania rodzice dzieci, które wyjechały na obóz wzięli udział w prelekcji i spotkaniu z psychologiem i instruktorem terapii. Celem spotkania było zarówno edukacja psychologiczno-pedagogiczna rodziców:
jak dbać o relacje z dzieckiem, jak je motywować wspierać by w przeszłości nie sięgało po środki odurzające, jak również podczas spotkania poświeciliśmy czas na omówienie zagrożeń idących z sięgania po dopalacze i narkotyki, jak dostrzec, że dziecko sięga po w/w środki i w porę zainterweniować.

Obraz
Strefa WzW, wolnych z wyboru
tel. 531 553 352
strefawzw@op.pl
RODO
STATUT

KONTAKT