Na konkurs wpłynęło 462 prac z 37 placówek z terenu całego kraju. Prace zostały ocenione 3 czerwca 2015 roku przez komisję w składzie:
Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: (do 7 lat), (8-11 lat), (12-15 lat), (16-21 lat). Jury konkursu brało przede wszystkim pod uwagę samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz kreatywne podejście do tematu. Jury przyznało 13 równorzędnych nagród i 22 wyróżnień. 32 prace zakwalifikowano do wystawy.
Grand Prix konkursu zdobyła LENA WOJTYNA, jej praca będzie logiem tegorocznego obozu letniego POZYTYWKA 2015 i pojawi się na koszulkach i gadżetach promocyjnych. Ponad to jury przyznało nagrodę specjalną dla placówki za zestaw prac.
GRAND PRIX LENA WOJTYNA lat 7 - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
opiekun Anna Pechytiak
NAGRODA SPECJALNA dla Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach za zestaw prac
OLA CHWALIŃSKA - lat 7
KAMILA PSZCZYŃSKA - lat 10
KLARA KARWACIŃSKA- lat 7
MATEUSZ ZGADZAJ - lat 6
OLIWIA PIWNICKA - lat 7
OLA ZYGULSKA - lat 7
ERYK STANEK - lat 6
KALINA KRZYSZTOFIK- lat 6
opiekun Oliwia Hildebrandt
KACPER KWIATKOWSKI - lat 8
opiekun Eliza Głowacka
NAGRODY
kategoria wiekowa do 7 lat
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” z Rybnika, opiekun Krystyna Komorowska
· DOBRAWA PEŚLA
· OLIWIA ŚWISULSKA
· MAJA KEMPA
MDK z Rybnika Grupa Plastyczna Kontrasty, opiekun Zuzanna Śmieja
· WIKTORIA KOWOLIK
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, opiekun Anna Świca
· LENA BEŁŻEK
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl
· MAJA NOWAK
kategoria wiekowa 8-11 lat
Powiatowe Ognisko Pracy przy Sp Nr 1 w Świerklanach, opiekun Ilona Myszka
· MARTA PYTLIK
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie, opiekun Anna Pechytiak
· HANNA MONGIAŁŁO
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, opiekun Bożena Liszewska
· AGATA OLESIŃSKA
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl, opiekun Grzegorz Karpiński
· ANGELINA SURZYŃSKA
· MIŁOSZ HALUCH
· ZUZANNA CISOWSKA
kategoria wiekowa 12-15 lat
Pałac Młodzieży W Szczecinie, opiekun Bogumiła Kuźnicka
· ALICJA PIESZKO
kategoria wiekowa 16-21 lat
Jury nie przyznało nagród w tej kategorii wiekowej
WYRÓŻNIENIA
kategoria wiekowa do 7 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl
· JULIA SOJKA
· ALEKSANDRA SZKILUK
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie, opiekun Ewa Lewandowska
· MALWINA KINDER
Centrum Działań Plastycznych „Akademia” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świecie,
opiekun Hanna Kawecka
· MAJA PIECZKA
· TAMARA ZIELIŃSKA
· KASIA KOCHANOWICZ
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej w Książenicach, opiekun Krystyna Szulc
· ELIZA JUDA
kategoria wiekowa 8-11 lat
Szkoła Podstawowa Nr 21 im. M.J. Piłsudskiego w Białystoku, opiekun Elżbieta Wołejko
· KAROLINA SAWICKA
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” z Rybnika, opiekun Krystyna Komorowsk
· AMELIA STACHA
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie, opiekun Anna Wiśniewska
· EWA WYŻYKOWSKA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, piekun Halina Czerniawska, Elżbieta Szpak
· MIKOŁAJ CIEMIŃSKI
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, opiekun Ewa Banaszczyk
· ULA KLAMKA
MDK z Rybnika Pracownia Plastyczna Walor, opiekun Ewa Tomas - Modlich
· AGATA ZAKRZEWSKA
MDK z Rybnika Grupa Plastyczna Kontrasty, opiekun Zuzanna Śmieja
· KINGA NOWOSIELSKA
Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, opiekun Ewa Bartoszek
· KINGA MICHALSKA
kategoria wiekowa 12-15 lat
MDK z Rybnika Pracownia Plastyczna Walor, opiekun Ewa Tomas - Modlich
· PATRYCJA DZIEWIOR
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Grzegorz Karpiński
· DIANA TOKARZ
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, opiekun Bożena Liszewska
· OLIWIA ŁAPIŃSKA
kategoria wiekowa 16-21 lat
Ognisko Artystyczne W Nysie, opiekun Andrzej Jaworski
· MAGDALENA KUBICKA
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 W Wodzisławiu Śl., opiekun Natalia Sternik - Poparda
· NATALIA STYRNOL
Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun Monika Sienkiewicz
· NATALIA LESZCZYŃSKA
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju , opiekun Irena Oręziak - Kupczyk
· NATALIA OLESZCZAK
KWALIFIKACJE DO WYSTAWY
Centrum Działań Plastycznych „Akademia” Przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świecie
· Paulina Słupecka
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
· Antoni Machalski
· Katarzyna Hass
Pałac Młodzieży w Koszalinie
· Pola Śmierzewska,
· Wiktoria Nemeczek
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie
· Basia Górska
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu
· Maksymilian Szachoń
· Maciej Stępień
· Amelia Starzyńska
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
· Anna Tatko
· Dominika Szary
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
· Weronika Zwarycz
· Miłosz Noworyta
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej Przy Sp 1w Świerklanach
· Maja Gromotka
· Zuzanna Sęp
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
· Daria Jaroniewska
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
· Małgorzata Chutkowska
Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku Grupa Plastyczna Kontrasty
· Emilia Żyrek
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
· Jakub Sidoruk
· Bianka Cimek
Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Lublinie
· Zuzanna Popiołek
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Włocławku
· Martyna Ulanowicz
Pałac Młodzieży w Szczecinie
· Szymon Brammen
Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku
· Karolina Jargońska
Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie im. K. I. Gałczyńskiego
· Jan Grysiak
Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdyni
· Monika Domańskaszkoła
Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu
· Paulina Wujec
Ognisko Pracy Pozaszkolnej rr 3 w Zabrzu
· Aleksandra Sibiga
Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczyny
· Nina Michalik
Szkoła Podstawowa w Książenicach
· Roksana Słupik
Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Ciechanowie
· Stanisław Góralczyk
Zespół Szkół w Widuchowie
· Dominika Czechorowska
Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie. Ponadto wyniki zostaną umieszczone na stronach internetowych www.strefawzw.pl.
Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w październiku 2015 r.
w Centrum Chrześcijańskim Winnica, przy ul. Sosnowej 7 w Rybniku, podczas „Dnia pełnych pozytywnych wrażeń”. W trakcie uroczystości zostanie także otwarta wystawa pokonkursowa prac plastycznych.
- Aldona Kaczmarczyk - Kałucka – artysta plastyk, edukator artystyczny, członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowywania przez Sztukę INSEA (przewodnicząca jury),
- Izabela Derska - psycholog,
- Karolina Rojek - członek Stowarzyszenia Strefa WzW, wolnych z wyboru, nauczyciel plastyki,
- Danuta Sarna – koordynator projektu, plastyk.
Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: (do 7 lat), (8-11 lat), (12-15 lat), (16-21 lat). Jury konkursu brało przede wszystkim pod uwagę samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz kreatywne podejście do tematu. Jury przyznało 13 równorzędnych nagród i 22 wyróżnień. 32 prace zakwalifikowano do wystawy.
Grand Prix konkursu zdobyła LENA WOJTYNA, jej praca będzie logiem tegorocznego obozu letniego POZYTYWKA 2015 i pojawi się na koszulkach i gadżetach promocyjnych. Ponad to jury przyznało nagrodę specjalną dla placówki za zestaw prac.
GRAND PRIX LENA WOJTYNA lat 7 - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie,
opiekun Anna Pechytiak
NAGRODA SPECJALNA dla Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach za zestaw prac
OLA CHWALIŃSKA - lat 7
KAMILA PSZCZYŃSKA - lat 10
KLARA KARWACIŃSKA- lat 7
MATEUSZ ZGADZAJ - lat 6
OLIWIA PIWNICKA - lat 7
OLA ZYGULSKA - lat 7
ERYK STANEK - lat 6
KALINA KRZYSZTOFIK- lat 6
opiekun Oliwia Hildebrandt
KACPER KWIATKOWSKI - lat 8
opiekun Eliza Głowacka
NAGRODY
kategoria wiekowa do 7 lat
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” z Rybnika, opiekun Krystyna Komorowska
· DOBRAWA PEŚLA
· OLIWIA ŚWISULSKA
· MAJA KEMPA
MDK z Rybnika Grupa Plastyczna Kontrasty, opiekun Zuzanna Śmieja
· WIKTORIA KOWOLIK
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, opiekun Anna Świca
· LENA BEŁŻEK
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl
· MAJA NOWAK
kategoria wiekowa 8-11 lat
Powiatowe Ognisko Pracy przy Sp Nr 1 w Świerklanach, opiekun Ilona Myszka
· MARTA PYTLIK
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie, opiekun Anna Pechytiak
· HANNA MONGIAŁŁO
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, opiekun Bożena Liszewska
· AGATA OLESIŃSKA
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl, opiekun Grzegorz Karpiński
· ANGELINA SURZYŃSKA
· MIŁOSZ HALUCH
· ZUZANNA CISOWSKA
kategoria wiekowa 12-15 lat
Pałac Młodzieży W Szczecinie, opiekun Bogumiła Kuźnicka
· ALICJA PIESZKO
kategoria wiekowa 16-21 lat
Jury nie przyznało nagród w tej kategorii wiekowej
WYRÓŻNIENIA
kategoria wiekowa do 7 lat
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Danuta Słyś - Tohl
· JULIA SOJKA
· ALEKSANDRA SZKILUK
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie, opiekun Ewa Lewandowska
· MALWINA KINDER
Centrum Działań Plastycznych „Akademia” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świecie,
opiekun Hanna Kawecka
· MAJA PIECZKA
· TAMARA ZIELIŃSKA
· KASIA KOCHANOWICZ
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej w Książenicach, opiekun Krystyna Szulc
· ELIZA JUDA
kategoria wiekowa 8-11 lat
Szkoła Podstawowa Nr 21 im. M.J. Piłsudskiego w Białystoku, opiekun Elżbieta Wołejko
· KAROLINA SAWICKA
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” z Rybnika, opiekun Krystyna Komorowsk
· AMELIA STACHA
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie, opiekun Anna Wiśniewska
· EWA WYŻYKOWSKA
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, piekun Halina Czerniawska, Elżbieta Szpak
· MIKOŁAJ CIEMIŃSKI
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, opiekun Ewa Banaszczyk
· ULA KLAMKA
MDK z Rybnika Pracownia Plastyczna Walor, opiekun Ewa Tomas - Modlich
· AGATA ZAKRZEWSKA
MDK z Rybnika Grupa Plastyczna Kontrasty, opiekun Zuzanna Śmieja
· KINGA NOWOSIELSKA
Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach, opiekun Ewa Bartoszek
· KINGA MICHALSKA
kategoria wiekowa 12-15 lat
MDK z Rybnika Pracownia Plastyczna Walor, opiekun Ewa Tomas - Modlich
· PATRYCJA DZIEWIOR
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, opiekun Grzegorz Karpiński
· DIANA TOKARZ
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, opiekun Bożena Liszewska
· OLIWIA ŁAPIŃSKA
kategoria wiekowa 16-21 lat
Ognisko Artystyczne W Nysie, opiekun Andrzej Jaworski
· MAGDALENA KUBICKA
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 W Wodzisławiu Śl., opiekun Natalia Sternik - Poparda
· NATALIA STYRNOL
Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun Monika Sienkiewicz
· NATALIA LESZCZYŃSKA
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju , opiekun Irena Oręziak - Kupczyk
· NATALIA OLESZCZAK
KWALIFIKACJE DO WYSTAWY
Centrum Działań Plastycznych „Akademia” Przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świecie
· Paulina Słupecka
Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
· Antoni Machalski
· Katarzyna Hass
Pałac Młodzieży w Koszalinie
· Pola Śmierzewska,
· Wiktoria Nemeczek
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie
· Basia Górska
Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu
· Maksymilian Szachoń
· Maciej Stępień
· Amelia Starzyńska
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
· Anna Tatko
· Dominika Szary
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
· Weronika Zwarycz
· Miłosz Noworyta
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej Przy Sp 1w Świerklanach
· Maja Gromotka
· Zuzanna Sęp
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
· Daria Jaroniewska
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
· Małgorzata Chutkowska
Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku Grupa Plastyczna Kontrasty
· Emilia Żyrek
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
· Jakub Sidoruk
· Bianka Cimek
Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Lublinie
· Zuzanna Popiołek
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Włocławku
· Martyna Ulanowicz
Pałac Młodzieży w Szczecinie
· Szymon Brammen
Szkoła Podstawowa nr 21 w Białymstoku
· Karolina Jargońska
Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie im. K. I. Gałczyńskiego
· Jan Grysiak
Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdyni
· Monika Domańskaszkoła
Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu
· Paulina Wujec
Ognisko Pracy Pozaszkolnej rr 3 w Zabrzu
· Aleksandra Sibiga
Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczyny
· Nina Michalik
Szkoła Podstawowa w Książenicach
· Roksana Słupik
Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Ciechanowie
· Stanisław Góralczyk
Zespół Szkół w Widuchowie
· Dominika Czechorowska
Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu telefonicznie. Ponadto wyniki zostaną umieszczone na stronach internetowych www.strefawzw.pl.
Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w październiku 2015 r.
w Centrum Chrześcijańskim Winnica, przy ul. Sosnowej 7 w Rybniku, podczas „Dnia pełnych pozytywnych wrażeń”. W trakcie uroczystości zostanie także otwarta wystawa pokonkursowa prac plastycznych.